Cakıl Taşları Fan Club
Daha İyi Bir Hizmet İçin Üye Olmalısın Dostum Smile
Bu Diziye Dikkat! Q5P86111
Buraq`$eviL And Admin
Cakıl Taşları Fan Club
Daha İyi Bir Hizmet İçin Üye Olmalısın Dostum Smile
Bu Diziye Dikkat! Q5P86111
Buraq`$eviL And Admin
Cakıl Taşları Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cakıl Taşları Fan ClubHoş geldin, .
Son Ziyaretiniz: Çarş. Ara. 31, 1969
Mesaj Sayınız: 0

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Bu Diziye Dikkat!

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Bu Diziye Dikkat! Empty
MesajKonu: Bu Diziye Dikkat!   Bu Diziye Dikkat! EmptyC.tesi Eyl. 25, 2010 7:36 am

Bu Diziye Dikkat! C4c548e2

‘Yaz ekranı’ndan fazla bir beklentim olmamıştır hiçbir zaman. Zira izleyicinin zekasına zaten fazla güvenmeyen televizyoncular, bilhassa yazın ekran karşısına geçenleri iyice akıldan yoksun kabul ediyorlar bana göre.
Fakat bu yaz bir sürpriz çıktı karşıma: Fox’un yeni dizisi ‘Çakıl Taşları’. Daha fragmanlarıyla “Bak bana” diyen bir hali vardı zaten, ki bunda Umut Kaya’nın ‘Mor Yazma’ şarkısının payı inkar edilemez. Zaten dizinin Kaya’ya ait müzikleri baştan sona çok başarılı.
‘Çakıl Taşları’, gençlik dizisi diye sunulsa da aslında dört başı mamur bir komedi. Baş kahramanlarımız, üniversite sınavını kazanamamış, bir ‘tutunma yolu’ arayan beş genç insan. Fakat bunlardan ikisi, Ekrem (Ümit İbrahim Kantarcılar) ile Cenker (Özgün Karaman) bu ‘tutunma yolunu’ başkalarını kazıklayıp kurs parası temin etmekte bulunca, bir şekilde kaderleri bağlanıyor.
Neticede, bu iki uyanık kafadar, sınava üç kurban; Sevil (Türkü Turan), Ayçin (Melike Emiroğlu)ve Cihan’la (Kaan Yılmaz) birlikte hazırlanmak durumunda kalıyorlar. ‘Koç’ları da, esasen dershane aleminde bir efsane olan alkolik Neşet Hoca (Hakan Gerçek ne kadar iyi).
‘Çakıl Taşları’, bu beş çocuktan yola çıkıp dalga dalga açılan son derece sağlam yan hikayelere sahip. Ve şahane oyunculara. Bir kere, Ekrem’in evi tam bir şenlik. Ablası Nisanur (Eylem Yıldız) ile annesi Hüsna’nın (Ayşenil Şamlıoğlu) nasıl şahane bir ikili olduğunu anlatmak mümkün değil. Her sahneleri ayrı alem. Buna bir de otoriter hacı dede (pek özlediğimiz Yılmaz Gruda) eklenince tadına doyulmuyor o evin.
Reha Erdem’in ‘Kozmos’unda da bayıldığımız Türkü Turan’ın yakın geleceğin yıldızlarından olacağı kesin. Onun anne - babasında Ayşe Tunaboylu ile Bülent Bilgiç, diğer ailelerde Nazlı Tosunoğlu, Hakan Bilgin, Asuman Dabak, Serhat Özcan... Hepsi çok iyi. Ayrıca Cihan’ın abisini oynayan Çağrı Şensoy’a dikkat.
Ekranlarımızda ender rastladığımız türde, izleyeni salak yerine koymayan espriler ve olaylar için senaryo yazarları Nükhet Bıçakçı ile Aylin Alıveren’i, son derece genç ve dinamik rejisi için yönetmen Çağatay Tosun’u kutlamak lazım. Bu akşam üçüncü bölümünü izleyeceğimiz ‘Çakıl Taşları’ yazın ve kışın dizisi olacak gibi görünüyor.
https://cakiltaslarifan.ace.st

Bu Diziye Dikkat!
1 sayfadaki 1 sayfası